Ралито на Сейнт Джон не достига до съкрушителна загуба от № 17 Маркет, тъй като плъзгането достига три
New York Post | 2024-01-20 | 21:55:19

Само преди 10 дни Сейнт Джон напусна Градината възбуден, вярвайки, че е на път. Беше изравнен на върха в класирането на Големия изток, с най-добрия си старт в лигата от 23 години.

Чувствам се много по-дълго от тези 10 дни.

Оттогава нищо не е наред.

Св. John’s загуби три поредни мача след неуспеха със 73-72 в събота следобед до номер 17 Marquette, издувайки преднина от 10 точки през първото полувреме.

Отбраната на Червената буря не беше открита никъде след полувремето, позволявайки на Златните орли да стрелят с абсурдните 75 процента от полето при разрушаване през второто полувреме.

Връщането на Рик Питино на страничната линия — той пропусна загубата от Сетън Хол поради двубой с COVID-19 — не реши проблемите пред този отбор.

След като погълнаха серия от 28-0 при грозна загуба в Сетън Хол във вторник, Сейнт Джонс беше в краткия край на участък от 28-10 тук в събота.

Колегите Джоел Сориано и Данис Дженкинс се запъваха до последните минути.

Дженинс допусна шест проигравания, а Сориано отново не успя да се отрази много, вкарвайки 11 точки и 9 борби.

Най-добрият играч на Johnnies беше RJ Luis Jr., който отбеляза най-високите 20 точки в мача, а Chris Ledlum добави 13 точки, 11 борби и четири асистенции.

Св. Защитата на Джон обаче беше проблемът.

Просто не успя да спре Маркет след почивката, допускайки 45 точки през второто полувреме.

Не помогна, че Нахим Алейн (изкълчен десен глезен) беше загубен през първото полувреме, а Джордан Дингъл (COVID-19) остана аут.

Настоящият играч на годината в Големия Изток Тайлър Колек беше неудържим, завършвайки с 15 точки и 11 асистенции, а Осо Иходаро имаше 17.

Св. Джон закъсня с едно и имаше множество шансове или да изравни, или да продължи напред, но не успя да преодолее гърбицата.

Ледлъм пропусна тройка в последните секунди, докато Дженкинс пропусна наказателно хвърляне 38,9 секунди преди края и неговият скок при сирената не успя.

Въпреки проблемите с оборотите (11) и тихото полувреме от Сориано (четири точки, три борби), Сейнт Джонс имаше преднина от шест точки на почивката.

Скамейката беше ключов фактор, особено Зуби Еджиофор.

Той имаше пет точки в серия 14-2 в края на второто полувреме, закотвяйки защитата на боята и правейки разлика на стъклото.

Маркет не вкара тройка в 11 опита през първото полувреме, а Колек беше ограничен до четири точки.

Златните орли затвориха полувремето добре, отбелязвайки последните четири точки, след като изоставаха с 10.

След като получиха рикоширан удар с 21 от Сетън Хол, Сейнт Джонс бяха много по-добри на чашата, плюс 11 през първите 20 минути.

Инерцията на Маркет, пренесена през антракта.

Дейвид Джоплин вкара тройка и Златните орли отправиха девет от първите си 11 удара през второто полувреме, за да изравнят резултата при 49 при 13:36 до края, принуждавайки таймаут на Питино.